Modüller ve Kullanımları
Arduino çeşidi tavsiye

Merhaba arkadaşlar yarış oyunlarında g29 direksiyonum ile birlikte kullanacağım button box yapmayı düşünüyorum size kısaca bahsedeyim hangisini kullanmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. İlk olarak yaklaşık 30 buton ve switch olacak. Ayrıca bazı butonlarda led kullanmayı düşünüyorum. Örnek verecek olursam; far için yaylı buton kullandım diyelim. Ben butona ilk bastığımda led açık kalacak tekrar basarsam sönecek. Birde yapabilirsem kalıcı butonlarda ben basınca buton 1 diyelim butona bu butok tek bir kez komut gönderip o şekilde basık kalacak ben butonu deaktif edince aynı sinyal 2. Kez gidicek. 2. Dediğim olabilirse olmazsa yapcak bişe yok. Arduino uno mu mega mı işimi görür. Normalde bilgisayar kolu söküp lehimlerle falan bu işi yapmıştım. 3 gün önceye kadarda çinden zero delay usb encoder getirtcektim arduinoyu görene kadar. Şimdi arduino ile yapmayı düşünüyorum. Öğrenme konusunda pek sıkıntı çekmem. Makine mühendisiyim 1 dönem bilgisayar programlama dersi gördüm ne kadar az görmüş olsa da pek yabancısı değilim. Başlangıç için tavsiye bekliyorum. Teşekkürler şimdiden. Tabi hemen button box yapmayacam kolydan zora doğru bir yol izleyip aşama aşama anlaya anlaya ilerlemeyi düşünüyorum. Buton uygulamaşarı led uygulamarı sonra iksini birleştirme ve en son kendi projemi tamamlamayı.

Merhaba arkadaşlar yarış oyunlarında g29 direksiyonum ile birlikte kullanacağım button box yapmayı düşünüyorum size kısaca bahsedeyim hangisini kullanmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. İlk olarak yaklaşık 30 buton ve switch olacak. Ayrıca bazı butonlarda led kullanmayı düşünüyorum. Örnek verecek olursam; far için yaylı buton kullandım diyelim. Ben butona ilk bastığımda led açık kalacak tekrar basarsam sönecek. Birde yapabilirsem kalıcı butonlarda ben basınca buton 1 diyelim butona bu butok tek bir kez komut gönderip o şekilde basık kalacak ben butonu deaktif edince aynı sinyal 2. Kez gidicek. 2. Dediğim olabilirse olmazsa yapcak bişe yok. Arduino uno mu mega mı işimi görür. Normalde bilgisayar kolu söküp lehimlerle falan bu işi yapmıştım. 3 gün önceye kadarda çinden zero delay usb encoder getirtcektim arduinoyu görene kadar. Şimdi arduino ile yapmayı düşünüyorum. Öğrenme konusunda pek sıkıntı çekmem. Makine mühendisiyim 1 dönem bilgisayar programlama dersi gördüm ne kadar az görmüş olsa da pek yabancısı değilim. Başlangıç için tavsiye bekliyorum. Teşekkürler şimdiden. Tabi hemen button box yapmayacam kolydan zora doğru bir yol izleyip aşama aşama anlaya anlaya ilerlemeyi düşünüyorum. Buton uygulamaşarı led uygulamarı sonra iksini birleştirme ve en son kendi projemi tamamlamayı.
değiştirildi Sep 7 da 5:40 pm

Merhaba @AcarCnr . Bahsettiginiz oyun konsolu gibi internette onlarca ornek var . Size benim hikayemi anlatarak baslayayim . Uluslararasi bir proje yarismasinda calisma yaparken internette Arduino gelistirme kartiyla karsilastim .
Satin aldim ve iki hafta icinde elime gecti ogrenmem bir haftayi almadi . Daha sonrasinda ise fikir asamasindaki projeyi 1 haftada programlamasini yaptim . ve Uluslararasi proje olimpiyatinda 2 Altin ve Best innovative odulunu aldi . o zamdan beri aarduino kolum kanadim oldu .
Ogrenmek zormu derseniz kesinlikle degil . Eger C veya C# programlama dilini biliyorsaniz isiniz cok rahat . Geriye elektronik bilgisi kaliyor . Eger 30 buton ve LED ler dusunuyorsaniz MEGA isinizi gorecektir. Yada elektronik bilginiz var ve projenizin daha az yer kaplamasini istiyorsaniz o zaman Arduino Nano veya Pro Mini tavsiye ederim. Cunku 13 +6 = 18 pin I/O olarak kullanabilirsiniz UNO gibi.

Sifirdan basliyorsaniz hemen projenizi gerceklestirme cabasina girmeyin once arduinonun calisma mantigini cozun ondan sonrasi corap sokugu gibi gelecektir.

www.arduinom.org sitesinde onlarca arduino projeleri var bunlarin %80 i benim tezgahimdan gecti . Programlama konusunda ise kendi sitesini oneririm .

Kolay Gelsin .
Aramiza hosgeldiniz .

Merhaba @AcarCnr . Bahsettiginiz oyun konsolu gibi internette onlarca ornek var . Size benim hikayemi anlatarak baslayayim . Uluslararasi bir proje yarismasinda calisma yaparken internette Arduino gelistirme kartiyla karsilastim . Satin aldim ve iki hafta icinde elime gecti ogrenmem bir haftayi almadi . Daha sonrasinda ise fikir asamasindaki projeyi 1 haftada programlamasini yaptim . ve Uluslararasi proje olimpiyatinda 2 Altin ve Best innovative odulunu aldi . o zamdan beri aarduino kolum kanadim oldu . Ogrenmek zormu derseniz kesinlikle degil . Eger C veya C# programlama dilini biliyorsaniz isiniz cok rahat . Geriye elektronik bilgisi kaliyor . Eger 30 buton ve LED ler dusunuyorsaniz MEGA isinizi gorecektir. Yada elektronik bilginiz var ve projenizin daha az yer kaplamasini istiyorsaniz o zaman Arduino Nano veya Pro Mini tavsiye ederim. Cunku 13 +6 = 18 pin I/O olarak kullanabilirsiniz UNO gibi. Sifirdan basliyorsaniz hemen projenizi gerceklestirme cabasina girmeyin once arduinonun calisma mantigini cozun ondan sonrasi corap sokugu gibi gelecektir. www.arduinom.org sitesinde onlarca arduino projeleri var bunlarin %80 i benim tezgahimdan gecti . Programlama konusunda ise kendi sitesini oneririm . Kolay Gelsin . Aramiza hosgeldiniz .

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

27
1
2
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil