Projeler Yardım
2x18B20 Dallas sıcaklık sensörü

Merhaba arduinom ailesi.

Projemde iki adet 18B20 Dallas sıcaklık sensörünü kullanmak istiyorum ama programlamada içinden çıkamadım.

Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arduinom ailesi. Projemde iki adet 18B20 Dallas sıcaklık sensörünü kullanmak istiyorum ama programlamada içinden çıkamadım. **Yardımcı olabilir misiniz?**
değiştirildi Sep 7 da 5:43 pm

Arduino ile kullanacağınız DS18b20 sıcaklık sensörü bildiğiniz üzere OneWire bağlantısı ile arduinonuz ile bağlantı sağlar .
Kullanacağınız birden fazla dallas DS18b20 sıcaklık sensörünü arduino ile bağlayabilmek için alttaki şekilde bağlantı yapın

data kablosunu Arduinonun D2 pinine bağlanmalıdır.

Daha sonra alttaki kodu arduinonuza yükleyin

#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>

// 2. pine baglanmasi gerekmektedir.
#define ONE_WIRE_BUS 2
#define TEMPERATURE_PRECISION 9

OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);

DallasTemperature sensors(&oneWire);

// arrays to hold device addresses
DeviceAddress hot  = { 0x28, 0xB1, 0xD1, 0x23, 0x05, 0x00, 0x00, 0x70 };
DeviceAddress cold = { 0x28, 0x20, 0x07, 0x24, 0x05, 0x00, 0x00, 0xB2 };

void setup(void)
{
  // start serial port
  Serial.begin(9600);

sensors.begin();

//  9 bitlik baglanti tanimlandi
  sensors.setResolution(mutfak, TEMPERATURE_PRECISION);
  sensors.setResolution(salon, TEMPERATURE_PRECISION);
}

void loop(void)
{ 
    sensors.requestTemperatures();

Serial.print(millis());
  Serial.print(" ");
  float tempC = sensors.getTempC(mutfak);
  Serial.print(tempC);
  Serial.print(" ");
  tempC = sensors.getTempC(salon);
  Serial.println(tempC);

delay(1000);
}

Kolay gelsin .

Arduino ile kullanacağınız DS18b20 sıcaklık sens&ouml;r&uuml; bildiğiniz &uuml;zere OneWire bağlantısı ile arduinonuz ile bağlantı sağlar . Kullanacağınız birden fazla dallas DS18b20 sıcaklık sens&ouml;r&uuml;n&uuml; arduino ile bağlayabilmek i&ccedil;in alttaki şekilde bağlantı yapın https://www.tweaking4all.com/wp-content/uploads/2014/03/ds18b20-normal-power.jpg data kablosunu Arduinonun D2 pinine bağlanmalıdır. Daha sonra alttaki kodu arduinonuza y&uuml;kleyin ```` #include &lt;OneWire.h&gt; #include &lt;DallasTemperature.h&gt; // 2. pine baglanmasi gerekmektedir. #define ONE_WIRE_BUS 2 #define TEMPERATURE_PRECISION 9 OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS); DallasTemperature sensors(&amp;oneWire); // arrays to hold device addresses DeviceAddress hot = { 0x28, 0xB1, 0xD1, 0x23, 0x05, 0x00, 0x00, 0x70 }; DeviceAddress cold = { 0x28, 0x20, 0x07, 0x24, 0x05, 0x00, 0x00, 0xB2 }; void setup(void) { // start serial port Serial.begin(9600); sensors.begin(); // 9 bitlik baglanti tanimlandi sensors.setResolution(mutfak, TEMPERATURE_PRECISION); sensors.setResolution(salon, TEMPERATURE_PRECISION); } void loop(void) { sensors.requestTemperatures(); Serial.print(millis()); Serial.print(&quot; &quot;); float tempC = sensors.getTempC(mutfak); Serial.print(tempC); Serial.print(&quot; &quot;); tempC = sensors.getTempC(salon); Serial.println(tempC); delay(1000); } ```` Kolay gelsin .

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

42
1
2
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil