Merhaba arkadaşlar LM35 ile NodeMCU kullanıyorum , ve ölçümler açma sapan bir değerde çıkıyor . Bir kaç LM35 kullandım ve sonuç hep aynı oldu.

1. Sebep ne olabilir?
  2. Değerleri gerçek değerlere nasıl çekebilirim?
Merhaba arkadaşlar LM35 ile NodeMCU kullanıyorum , ve ölçümler açma sapan bir değerde çıkıyor . Bir kaç LM35 kullandım ve sonuç hep aynı oldu. 1. Sebep ne olabilir? 2. Değerleri gerçek değerlere nasıl çekebilirim?

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

@MehmetSelim Normalde arduinonun giriş ve çıkış pinleri 5 volt çıkış veriyordu. ESP tabanlı herhangi bir geliştirme kartı 3,3 volt luk çıkış veriyor.
Sorunuza dönecek olursan LM35 için dereceyi voltaj cinsinden gösteren analog sensörlerde programda küçük bir değişikliğe gitmemiz gerekir.
Örnekte ESP modelleri ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir program parçası mevcut denemenizi tavsiye ederim

int outputpin= 0;
void setup()
{
Serial.begin(9600);
}

void loop()
{
int rawvoltage= analogRead(outputpin);
float millivolts= (rawvoltage/1024.0) * 3300;
float celsius= millivolts/10;
Serial.print(celsius);
Serial.print("  Celsius değeri , ");

Serial.print((celsius * 9)/5 + 32);
Serial.println(" Fahrenheit değeri ");
delay(1000);

}
@MehmetSelim Normalde arduinonun giriş ve çıkış pinleri 5 volt çıkış veriyordu. ESP tabanlı herhangi bir geliştirme kartı 3,3 volt luk çıkış veriyor. Sorunuza dönecek olursan LM35 için dereceyi voltaj cinsinden gösteren analog sensörlerde programda küçük bir değişikliğe gitmemiz gerekir. Örnekte ESP modelleri ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir program parçası mevcut denemenizi tavsiye ederim ```` int outputpin= 0; void setup() { Serial.begin(9600); } void loop() { int rawvoltage= analogRead(outputpin); float millivolts= (rawvoltage/1024.0) * 3300; float celsius= millivolts/10; Serial.print(celsius); Serial.print(" Celsius değeri , "); Serial.print((celsius * 9)/5 + 32); Serial.println(" Fahrenheit değeri "); delay(1000); } ````
30
Gösterim
1
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil