Genel Konular
Türkçe Arduino IDE

Hepinize merhabalar son zamanlarda yakınımdaki birkaç kişinin arduino öğrenirken zorluk çektiğini gördüm en büyük sebep arduinonun türkçe olmamasıydı ben de oturup arduino IDE sini türkçeleştirmeye karar verdim şimdilik 8 komutu türkçeye çevirmiş olsam da yakın zamanda hepsini yapmayı planlıyorum değiştirdiğim komutlar:
pinMode(); --->pinModu();
digitalWrite(); ---> dijitalYaz();
digitalRead(); ---> dijitalOku();
analogWrite(); ---> analogYaz();
analogRead(); ---> analogOku();
delay(); ---> bekle();
delayMicroseconds(); ---> bekleMikroSaniye();
analogReferance(); ---> analogReferans();

Aynı zamanda void loop() {} u void dongu' ye ve void setup ı void basla ya cevirdim

şu ana kadar IDE hiçbir hata vermedi ve kusursuz çalışıyor...

eğer projede herhangi bir soruna rastlarsanız bana mesaj atabilirsiniz

<<<LİNK>>>
http://s8.dosya.tc/server4/x917ft/Arduino_Turkce_Beta.rar.html

Hepinize merhabalar son zamanlarda yakınımdaki birka&ccedil; kişinin arduino &ouml;ğrenirken zorluk &ccedil;ektiğini g&ouml;rd&uuml;m en b&uuml;y&uuml;k sebep arduinonun t&uuml;rk&ccedil;e olmamasıydı ben de oturup arduino IDE sini t&uuml;rk&ccedil;eleştirmeye karar verdim şimdilik 8 komutu t&uuml;rk&ccedil;eye &ccedil;evirmiş olsam da yakın zamanda hepsini yapmayı planlıyorum değiştirdiğim komutlar: pinMode(); ---&gt;pinModu(); digitalWrite(); ---&gt; dijitalYaz(); digitalRead(); ---&gt; dijitalOku(); analogWrite(); ---&gt; analogYaz(); analogRead(); ---&gt; analogOku(); delay(); ---&gt; bekle(); delayMicroseconds(); ---&gt; bekleMikroSaniye(); analogReferance(); ---&gt; analogReferans(); Aynı zamanda void loop() {} u void dongu&#039; ye ve void setup ı void basla ya cevirdim şu ana kadar IDE hi&ccedil;bir hata vermedi ve kusursuz &ccedil;alışıyor... eğer projede herhangi bir soruna rastlarsanız bana mesaj atabilirsiniz &lt;&lt;&lt;LİNK&gt;&gt;&gt; http://s8.dosya.tc/server4/x917ft/Arduino_Turkce_Beta.rar.html
değiştirildi Sep 7 da 5:44 pm

@gary123 Tebrik ediyorum mükemmel olmuş. Bunun üzerinde çalışılırsa harika sonuçları olur.

Arduino IDE herhangi güncelleme yaptığında türkçeleştirdiğiniz komutlar yeni IDE de çalışabilir mi ?

@gary123 Tebrik ediyorum m&uuml;kemmel olmuş. Bunun &uuml;zerinde &ccedil;alışılırsa harika sonu&ccedil;ları olur. Arduino IDE herhangi g&uuml;ncelleme yaptığında t&uuml;rk&ccedil;eleştirdiğiniz komutlar yeni IDE de &ccedil;alışabilir mi ?

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

Yorumunuz için tesekkurler suanda guncelleme icin herhangi bir planim yok ancak yeni ide ler ciktikca bir patch dosyasi hazirlayabilirizsmile

Yorumunuz i&ccedil;in tesekkurler suanda guncelleme icin herhangi bir planim yok ancak yeni ide ler ciktikca bir patch dosyasi hazirlayabiliriz:)

481
2
1
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil