Projeler Yardım
Işık Takip eden Güneş Paneli

Merhaba @admin websitenizde yayınladığınız ışık takip eden güneş panelini alttaki resimdeki proje linki
http://arduinom.org/gunes-takip-eden-panel/

Servo motorlarının beslemesini nasıl yaptınız . Sizin projenizi yaptım ve servo motorlar çok fazla titreme yapıyor bu normal mi ?

Merhaba @admin websitenizde yayınladığınız ışık takip eden güneş panelini alttaki resimdeki proje linki http://arduinom.org/gunes-takip-eden-panel/ http://arduinom.org/wp-content/uploads/2012/11/takipedici.jpg Servo motorlarının beslemesini nasıl yaptınız . Sizin projenizi yaptım ve servo motorlar çok fazla titreme yapıyor bu normal mi ?

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

değiştirildi Sep 7 da 7:01 pm

Kullandığım servo motorları 3,7 voltluk Lipo pil ile besledim ama bilmeniz gereken bu besleme voltajı yeterli olmadığından BOOST-up modülü ile bu değeri 5 volta çıkardım. ve bu voltajı direk olarak servo motorlara ve arduinoya uyguladım.

Servo motorları arduino üzerinden beslememelisiniz bu arduinonuzun hasar görmesine sebep olabilir.

Kolay gelsin

Kullandığım servo motorları 3,7 voltluk Lipo pil ile besledim ama bilmeniz gereken bu besleme voltajı yeterli olmadığından BOOST-up modülü ile bu değeri 5 volta çıkardım. ve bu voltajı direk olarak servo motorlara ve arduinoya uyguladım. Servo motorları arduino üzerinden beslememelisiniz bu arduinonuzun hasar görmesine sebep olabilir. Kolay gelsin

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .


61
1
2
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil