Merhaba @admin websitenizde yayınladığınız ışık takip eden güneş panelini alttaki resimdeki proje linki
http://arduinom.org/gunes-takip-eden-panel/

Servo motorlarının beslemesini nasıl yaptınız . Sizin projenizi yaptım ve servo motorlar çok fazla titreme yapıyor bu normal mi ?

Merhaba @admin websitenizde yayınladığınız ışık takip eden güneş panelini alttaki resimdeki proje linki http://arduinom.org/gunes-takip-eden-panel/ http://arduinom.org/wp-content/uploads/2012/11/takipedici.jpg Servo motorlarının beslemesini nasıl yaptınız . Sizin projenizi yaptım ve servo motorlar çok fazla titreme yapıyor bu normal mi ?

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

düzenlendi Apr 2 de/da 2:31 pm

Kullandığım servo motorları 3,7 voltluk Lipo pil ile besledim ama bilmeniz gereken bu besleme voltajı yeterli olmadığından BOOST-up modülü ile bu değeri 5 volta çıkardım. ve bu voltajı direk olarak servo motorlara ve arduinoya uyguladım.

Servo motorları arduino üzerinden beslememelisiniz bu arduinonuzun hasar görmesine sebep olabilir.

Kolay gelsin

Kullandığım servo motorları 3,7 voltluk Lipo pil ile besledim ama bilmeniz gereken bu besleme voltajı yeterli olmadığından BOOST-up modülü ile bu değeri 5 volta çıkardım. ve bu voltajı direk olarak servo motorlara ve arduinoya uyguladım. Servo motorları arduino üzerinden beslememelisiniz bu arduinonuzun hasar görmesine sebep olabilir. Kolay gelsin

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

56
Gösterim
1
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil