Merhaba arkadaşlar
Sitede paylaşılan otomatik sera projesi çok hoşuma gitti. Elimde ESP-12E li bir NodeMCU var. Bu projeyi NodeMCU ile yapmamızın imkanı var mı ?

Merhaba arkadaşlar Sitede paylaşılan otomatik sera projesi çok hoşuma gitti. Elimde ESP-12E li bir NodeMCU var. Bu projeyi NodeMCU ile yapmamızın imkanı var mı ?

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

Eğer ESP12 kullanacaksanız pin çıkışlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Gördüğüm kadarıyla yeterli çıkışı mevcut o zaman kullanacağınız sensörlerin 3,3 volt ile çalışabildiğinden emin olun ve sadece bir adet ADC pini var.
pinleri Şu şekilde kullanabilirsiniz.

  1. Su pompası
  2. Nem ve Sıcaklık sensörü
  3. Havalandırma
  4. Nemlendirme
  5. Toprak Nemi ölçme sensörü

Bu şekilde online sistem gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ESP12 kullanacaksanız pin çıkışlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. http://www.cnx-software.com/wp-content/uploads/2015/10/NodeMCU__v1.0_pinout.jpg Gördüğüm kadarıyla yeterli çıkışı mevcut o zaman kullanacağınız sensörlerin 3,3 volt ile çalışabildiğinden emin olun ve sadece bir adet ADC pini var. pinleri Şu şekilde kullanabilirsiniz. 1. Su pompası 2. Nem ve Sıcaklık sensörü 3. Havalandırma 4. Nemlendirme 5. Toprak Nemi ölçme sensörü Bu şekilde online sistem gerçekleştirebilirsiniz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

46
Gösterim
1
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil