ustalarım arduıno ıle kulucka v2 yı yapmakl ıstedım malzemelerı aldım ama program kodlarını calıstıramadım eskı surumlerıde denedım ama kutuphane ıle ılgılı sıkıntı var herhalde yardımcı olabılırsenız sevınırım

ustalarım arduıno ıle kulucka v2 yı yapmakl ıstedım malzemelerı aldım ama program kodlarını calıstıramadım eskı surumlerıde denedım ama kutuphane ıle ılgılı sıkıntı var herhalde yardımcı olabılırsenız sevınırım

aa.ino:67:17: fatal error: LCD.h: No such file or directory
compilation terminated.
Multiple libraries were found for "DHT.h"
Used: C:\Users\Mahmut\Documents\Arduino\libraries\DHT-sensor-library-master
Not used: C:\Users\Mahmut\Desktop\tum dosya\arduino-1.6.5-r5\libraries\DHT-sensor-library-master
Derleme sırasında hata oluştu.

aa.ino:67:17: fatal error: LCD.h: No such file or directory compilation terminated. Multiple libraries were found for "DHT.h" Used: C:\Users\Mahmut\Documents\Arduino\libraries\DHT-sensor-library-master Not used: C:\Users\Mahmut\Desktop\tum dosya\arduino-1.6.5-r5\libraries\DHT-sensor-library-master Derleme sırasında hata oluştu.

Mahir program yazıldıktan sonra kütüphaneler güncellendi bundan dolayı bazı hatalar veriyor. LCD.h hatasını bu hatayı çözebilmek için

Link: http://www.microchip.com/forums/download.axd?file=1;764003

Yukarıdaki linkten indirdiğin dosyayı bilgisayarında arduino klasörünün içine “Csmilerogram Files/Arduino/libraries/” kopyala programı tekrar derle sorun çözülmesi lazım.

Bu yolla çözemezsen aşağıdaki linkler yardımı ile çözebilirsin

Link: http://playground.arduino.cc/Main/LCDI2C

Link: https://programmingelectronics.com/liquidcrystal-library-functions-tour-part-1/

ikinci hata ise

Multiple libraries were found for "DHT.h"
Used: C:\Users\Mahmut\Documents\Arduino\libraries\DHT-sensor-library-master
Not used: C:\Users\Mahmut\Desktop\tum dosya\arduino-1.6.5-r5\libraries\DHT-sensor-library-master
Derleme sırasında hata oluştu.

Bunun anlamı kütüphanede ikitane kütüphane var bunlardan birini silmelisiniz.

Mahir program yazıldıktan sonra kütüphaneler güncellendi bundan dolayı bazı hatalar veriyor. LCD.h hatasını bu hatayı çözebilmek için Link: http://www.microchip.com/forums/download.axd?file=1;764003 Yukarıdaki linkten indirdiğin dosyayı bilgisayarında arduino klasörünün içine “C:Program Files/Arduino/libraries/” kopyala programı tekrar derle sorun çözülmesi lazım. Bu yolla çözemezsen aşağıdaki linkler yardımı ile çözebilirsin Link: http://playground.arduino.cc/Main/LCDI2C Link: https://programmingelectronics.com/liquidcrystal-library-functions-tour-part-1/ ikinci hata ise > Multiple libraries were found for "DHT.h" Used: C:\Users\Mahmut\Documents\Arduino\libraries\DHT-sensor-library-master Not used: C:\Users\Mahmut\Desktop\tum dosya\arduino-1.6.5-r5\libraries\DHT-sensor-library-master Derleme sırasında hata oluştu. Bunun anlamı kütüphanede ikitane kütüphane var bunlardan birini silmelisiniz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

hocam bu lınklerı denemıstım daha once ama gene denedım sıkıntı cozulmedı eskı ıde ıle bıdaha denedım olmadı

hocam bu lınklerı denemıstım daha once ama gene denedım sıkıntı cozulmedı eskı ıde ıle bıdaha denedım olmadı

mahir .

sayfanın altına eklenmiş bir dosya göreceksiniz kullanılan kütüphaneler orada .

bunu kütüphane dosyasına kopyalayın
kolay gelsin

mahir . sayfanın altına eklenmiş bir dosya göreceksiniz kullanılan kütüphaneler orada . bunu kütüphane dosyasına kopyalayın kolay gelsin

kusura bakmayın ugrastırıyorum ama dht.h ıle ılgılı sıkıntıyı cozemedım rıca etsem sızde sıkıntısız calısıyosa hex olarak paylasabılırmısıınız kolay gelsin

kusura bakmayın ugrastırıyorum ama dht.h ıle ılgılı sıkıntıyı cozemedım rıca etsem sızde sıkıntısız calısıyosa hex olarak paylasabılırmısıınız kolay gelsin

kütüphane dosyasındaki tüm DHT kütüphanelerini sil daha sonra paylaştığım kütüphane dosyalarını kopyala işlemi tamamlarsınız

kütüphane dosyasındaki tüm DHT kütüphanelerini sil daha sonra paylaştığım kütüphane dosyalarını kopyala işlemi tamamlarsınız

hocam butun kutuphaneyı sıldım kodun altındakı kutuphanelerı ekledım bu sefer boyle bı hata verdı bundan oncede lcd.h hatası vardı

kulucka2:79: error: 'T' does not name a type
kulucka2:79: error: ISO C++ forbids declaration of 'value' with no type [-fpermissive]
kulucka2:80: error: 'T' has not been declared
kulucka2.ino: In function 'void setup()':
kulucka2:212: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'float'
kulucka2:80: error: in passing argument 2 of 'int EEPROM_readAnything(int, int&smile'
kulucka2:219: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'long int'
kulucka2:80: error: in passing argument 2 of 'int EEPROM_readAnything(int, int&smile'
kulucka2:221: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'float'
kulucka2.ino: In function 'void loop()':
kulucka2:1052: error: 'printTm' was not declared in this scope
'T' does not name a type

hocam butun kutuphaneyı sıldım kodun altındakı kutuphanelerı ekledım bu sefer boyle bı hata verdı bundan oncede lcd.h hatası vardı kulucka2:79: error: 'T' does not name a type kulucka2:79: error: ISO C++ forbids declaration of 'value' with no type [-fpermissive] kulucka2:80: error: 'T' has not been declared kulucka2.ino: In function 'void setup()': kulucka2:212: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'float' kulucka2:80: error: in passing argument 2 of 'int EEPROM_readAnything(int, int&)' kulucka2:219: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'long int' kulucka2:80: error: in passing argument 2 of 'int EEPROM_readAnything(int, int&)' kulucka2:221: error: invalid initialization of reference of type 'int&' from expression of type 'float' kulucka2:80: error: in passing argument 2 of 'int EEPROM_readAnything(int, int&)' kulucka2.ino: In function 'void loop()': kulucka2:1052: error: 'printTm' was not declared in this scope 'T' does not name a type

Calistiran cikmadi herhalde butun kutuphaneleri denedim kodlari yeniden yazmaya calistim kutuphanelere gore beceremedim

Calistiran cikmadi herhalde butun kutuphaneleri denedim kodlari yeniden yazmaya calistim kutuphanelere gore beceremedim
136
Gösterim
8
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil