Kurulum
Arduino UNOnun güç girişinden duman geldi .

Merhaba arkadaşlar arduinomu 12 voltluk güç kaynağı ile beslerken bir anda 3 bacaklı devre elemanından dumanlar yükseldi ve UNO çalışmaz oldu.
İşin ilginci USB portundan hala kullanabiliyorum.

  1. Bunun tamiri mümkün mü ?
  2. Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?
Merhaba arkadaşlar arduinomu 12 voltluk güç kaynağı ile beslerken bir anda 3 bacaklı devre elemanından dumanlar yükseldi ve UNO çalışmaz oldu. İşin ilginci USB portundan hala kullanabiliyorum. 1. Bunun tamiri mümkün mü ? 2. Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?
değiştirildi Sep 7 da 7:07 pm

Arduino UNO nun voltaj regülatörünün tamiri mümkün. Kullanılan regülatör
AMS1117 voltaj regülatörü . Eğer projenize enerji verirken yanmışsa , bağlantı hatası yada yüksek miktarda akım çekmiş olabilirsiniz.

Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?

Bu durumun arduinonuza zarar verme oranı çok yüksek ama şansınız varmışki Arduinonuza herhangi zarar vermemişki USB ile kullanabiliyorsunuz.

Arduino UNO nun voltaj regülatörünün tamiri mümkün. Kullanılan regülatör AMS1117 voltaj regülatörü . Eğer projenize enerji verirken yanmışsa , bağlantı hatası yada yüksek miktarda akım çekmiş olabilirsiniz. > Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu? Bu durumun arduinonuza zarar verme oranı çok yüksek ama şansınız varmışki Arduinonuza herhangi zarar vermemişki USB ile kullanabiliyorsunuz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .


65
1
2
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil