Merhaba arkadaşlar arduinomu 12 voltluk güç kaynağı ile beslerken bir anda 3 bacaklı devre elemanından dumanlar yükseldi ve UNO çalışmaz oldu.
İşin ilginci USB portundan hala kullanabiliyorum.

  1. Bunun tamiri mümkün mü ?
  2. Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?
Merhaba arkadaşlar arduinomu 12 voltluk güç kaynağı ile beslerken bir anda 3 bacaklı devre elemanından dumanlar yükseldi ve UNO çalışmaz oldu. İşin ilginci USB portundan hala kullanabiliyorum. 1. Bunun tamiri mümkün mü ? 2. Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?

Arduino UNO nun voltaj regülatörünün tamiri mümkün. Kullanılan regülatör
AMS1117 voltaj regülatörü . Eğer projenize enerji verirken yanmışsa , bağlantı hatası yada yüksek miktarda akım çekmiş olabilirsiniz.

Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu?

Bu durumun arduinonuza zarar verme oranı çok yüksek ama şansınız varmışki Arduinonuza herhangi zarar vermemişki USB ile kullanabiliyorsunuz.

Arduino UNO nun voltaj regülatörünün tamiri mümkün. Kullanılan regülatör AMS1117 voltaj regülatörü . Eğer projenize enerji verirken yanmışsa , bağlantı hatası yada yüksek miktarda akım çekmiş olabilirsiniz. > Bu durumun Arduino UNO ma zararı dokunur mu? Bu durumun arduinonuza zarar verme oranı çok yüksek ama şansınız varmışki Arduinonuza herhangi zarar vermemişki USB ile kullanabiliyorsunuz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

46
Gösterim
1
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil