Geliştirme Kartları
ESP8266 çok fazla güç harcıyor,bu miktarı düşürebilir miyiz ?

Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşlar bu aralar üzerinde çalıştığım ESP8266-01 Kablosuz internet modülü Yaklaşık olarak 150mA akım çekiyor. Bundan dolayı kullandığım taşınabilir enerji kaynağını çok çabuk bitiriyor.
BLYNK ile ısı ve sıcaklı ölçüyor.

Bu enerji miktarını minimuma indirmemin imkanı var mı?

Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba, Arkadaşlar bu aralar üzerinde çalıştığım ESP8266-01 Kablosuz internet modülü Yaklaşık olarak 150mA akım çekiyor. Bundan dolayı kullandığım taşınabilir enerji kaynağını çok çabuk bitiriyor. BLYNK ile ısı ve sıcaklı ölçüyor. **Bu enerji miktarını minimuma indirmemin imkanı var mı?** Teşekkürler

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

değiştirildi Sep 7 da 5:45 pm

Esp8266 modelleri yüksek miktarda akım çeker ama son olarak piyasaya sunulan esp-32 çok daha iyi .
Esp modellerinin her zaman uyanık olması çok yüksek miktarsa enerji harcamasına ve kullandığınız taşınabilir güç kaynaklarını bitirir . Bunun için öncelikle ölçme aralıklarını belirtin , mesela 1 dk da bir ölçsün yada 5dk da bir gibi . Sonrasında ise ara zamanlarda esp modülünü uyutmalısınız. ölçmeden bir iki sn önce uyandırın ve sensörlerden değerleri ölçün bunu BLYNK e atın daha sonrasında ise hemen uyutun .
Bu şekilde enerji harcamanız yüksek oranda düşecektir .

Esp8266 modelleri yüksek miktarda akım çeker ama son olarak piyasaya sunulan esp-32 çok daha iyi . Esp modellerinin her zaman uyanık olması çok yüksek miktarsa enerji harcamasına ve kullandığınız taşınabilir güç kaynaklarını bitirir . Bunun için öncelikle ölçme aralıklarını belirtin , mesela 1 dk da bir ölçsün yada 5dk da bir gibi . Sonrasında ise ara zamanlarda esp modülünü uyutmalısınız. ölçmeden bir iki sn önce uyandırın ve sensörlerden değerleri ölçün bunu BLYNK e atın daha sonrasında ise hemen uyutun . Bu şekilde enerji harcamanız yüksek oranda düşecektir .

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .


Teşekkürler @admin .

Teşekkürler @admin .

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.


70
2
2
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil