Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşlar bu aralar üzerinde çalıştığım ESP8266-01 Kablosuz internet modülü Yaklaşık olarak 150mA akım çekiyor. Bundan dolayı kullandığım taşınabilir enerji kaynağını çok çabuk bitiriyor.
BLYNK ile ısı ve sıcaklı ölçüyor.

Bu enerji miktarını minimuma indirmemin imkanı var mı?

Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba, Arkadaşlar bu aralar üzerinde çalıştığım ESP8266-01 Kablosuz internet modülü Yaklaşık olarak 150mA akım çekiyor. Bundan dolayı kullandığım taşınabilir enerji kaynağını çok çabuk bitiriyor. BLYNK ile ısı ve sıcaklı ölçüyor. **Bu enerji miktarını minimuma indirmemin imkanı var mı?** Teşekkürler

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

düzenlendi Mar 6 de/da 4:24 pm

Esp8266 modelleri yüksek miktarda akım çeker ama son olarak piyasaya sunulan esp-32 çok daha iyi .
Esp modellerinin her zaman uyanık olması çok yüksek miktarsa enerji harcamasına ve kullandığınız taşınabilir güç kaynaklarını bitirir . Bunun için öncelikle ölçme aralıklarını belirtin , mesela 1 dk da bir ölçsün yada 5dk da bir gibi . Sonrasında ise ara zamanlarda esp modülünü uyutmalısınız. ölçmeden bir iki sn önce uyandırın ve sensörlerden değerleri ölçün bunu BLYNK e atın daha sonrasında ise hemen uyutun .
Bu şekilde enerji harcamanız yüksek oranda düşecektir .

Esp8266 modelleri yüksek miktarda akım çeker ama son olarak piyasaya sunulan esp-32 çok daha iyi . Esp modellerinin her zaman uyanık olması çok yüksek miktarsa enerji harcamasına ve kullandığınız taşınabilir güç kaynaklarını bitirir . Bunun için öncelikle ölçme aralıklarını belirtin , mesela 1 dk da bir ölçsün yada 5dk da bir gibi . Sonrasında ise ara zamanlarda esp modülünü uyutmalısınız. ölçmeden bir iki sn önce uyandırın ve sensörlerden değerleri ölçün bunu BLYNK e atın daha sonrasında ise hemen uyutun . Bu şekilde enerji harcamanız yüksek oranda düşecektir .

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

Teşekkürler @admin .

Teşekkürler @admin .

IoT üzerine çalışmalar yapan ve arduinodan daha kullanılabilir ESP8266 geliştirme kartlarına aşık olan. Elektronik-Bilgisayar mezunu.

62
Gösterim
2
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil