Merhaba arkadaşlar ,
Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar , Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?

Konyalı

Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?

Arduino ile dediğiniz gibi yüksek voltajlı motorların sürülmesinde anahtar devreler işinizi görecektir.

Şekildeki gibi anahtar devresi yaparak transistörün beyzini arduino pinine bağlayarak kontrol edebilirsiniz. yada daha değişik devreler tristör, Röle .. gibi elemanlarla devreler yaparak kontrol edebilirsiniz.

Konyalı > Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü? Arduino ile dediğiniz gibi yüksek voltajlı motorların sürülmesinde anahtar devreler işinizi görecektir. http://bildr.org/blog/wp-content/uploads/2011/03/tip120-motor.png Şekildeki gibi anahtar devresi yaparak transistörün beyzini arduino pinine bağlayarak kontrol edebilirsiniz. yada daha değişik devreler tristör, Röle .. gibi elemanlarla devreler yaparak kontrol edebilirsiniz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .

68
Gösterim
1
yanıt
2
takipçiler
canlı izleme
en azından 10 karakter
UYARI: %MENTIONS% bahsettiniz, fakat üye uyarılmayacak ve üyeye bildirimde bulunulmayacak
Kaydediliyor...
Kaydedildi
Bu başlık altındaki bütün içerikler silindi ?
Taslak olarak bekliyor ... Düzenlemeye dönmek için tıklayınız
Taslağı Sil