Motorlar ve Mekanik
12 Voltluk DC motor kontrolü nasıl olabilir.

Merhaba arkadaşlar ,
Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar , Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?
değiştirildi Sep 7 da 7:07 pm

Konyalı

Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü?

Arduino ile dediğiniz gibi yüksek voltajlı motorların sürülmesinde anahtar devreler işinizi görecektir.


Şekildeki gibi anahtar devresi yaparak transistörün beyzini arduino pinine bağlayarak kontrol edebilirsiniz. yada daha değişik devreler tristör, Röle .. gibi elemanlarla devreler yaparak kontrol edebilirsiniz.

Konyalı > Arduinonun dijital pinlerinin çıkışı 5 volt ve max 40mA ama ben bu pinler ile ile 12 voltluk DC motoru sürmem mümkün mü? Arduino ile dediğiniz gibi yüksek voltajlı motorların sürülmesinde anahtar devreler işinizi görecektir. http://bildr.org/blog/wp-content/uploads/2011/03/tip120-motor.png Şekildeki gibi anahtar devresi yaparak transistörün beyzini arduino pinine bağlayarak kontrol edebilirsiniz. yada daha değişik devreler tristör, Röle .. gibi elemanlarla devreler yaparak kontrol edebilirsiniz.

Arduino ile uğraşan kendi halinde biri .


86
1
1
Anasayfada görüntü
en az girin10 karakterler
Uyarı: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Kaydediliyor...
Kaydedildi
seçildi Seçimi iptal et seçilen yazıları göster
All posts under this topic will be sil ?
Bekleyen geçici kayıt ... Değişiklik yapmaya devam edin
Kaydı Sil